Bílé na černém. Kreativní řešení pro distributora vína Vinospol

Vinospol, spol. s.r.o. je jedním z předních dovozců a distributorů vína v České republice. Sídlí na jihu Moravy ve vinařské obci Mutěnice. Víno dodává gastronomickým zařízením a cateringovým společnostem, ale i na stoly koncových zákazníků.

Našim úkolem bylo zefektivnit značení Vinoboxů. Tyto speciální přepravky na víno se dodávají do vinoték, kde se z nich stáčí víno a nahrazují tak klasické sudy.

Kartony Vinoboxu dosud značil operátor ručně nalepením štítku s požadovanými informacemi.

Klíčové požadavky

  • Vinospol si přál nahradit ruční lepení etiket modernější technologií, která by ušetřila náklady nejen za spotřební materiál a tisk, ale rovněž uvolnila ruce obsluze.
  • Naše řešení zároveň mělo být natolik flexibilní, aby dokázalo značit Vinoboxy o více velikostech, a to z horní i boční strany. Tisková hlava se tak bude muset pohybovat nejen vertikálně, horizontálně a také musí být schopná se otáčet o 90 °.

 

HGTECH LSC30 – 30W CO2 laser

Laserové značení

Stolní laserové pracoviště pro ruční zakládání s životností zdroje přes 40 000 hodin. Možnost kompletního CE zakrytování s odsáváním, zakladačem a rotačními osami. Vyberte si ze 3 vlnových délek značícího zdroje.

Technologie: Laserové značení
Výrobce: HGTECH


Naše řešení

  • Vzhledem k nedostatku místa ve výrobě bylo potřeba napojit značení na pás do pravého úhlu. Linka tedy získala tvar písmene L. Tento problém jsme vyřešili přidáním kuličkové desky, na které boxy hladce změní svůj směr a bez vady na obalu dorazí pod tiskovou hlavu laseru.
  • Jako nejvhodnější stroj pro značení na karton jsme zvolili 30W CO2 laser od HGTECH.
  • Pro dosažení perfektního výsledku jsme navrhli přidat na design krabice černý pruh, do kterého se informace vypaluje. V praxi tak značení funguje tak, že laser z kartonu odpálí vrchní černě lakovanou vrstvu, čímž vystoupí světlá podkladová barva.

Výsledek

Po zavedení našeho řešení došlo ke snížení času potřebného ke značení. Značení laserem odstranilo nutnost nakupovat a potiskovat papírové etikety. Díky černému pruhu na krabici je navíc značení skvěle čitelné a kontrastní.


Zajímá vás více informací k tomuto řešení?

Ptejte se, rádi pomůžeme, po odeslaní dotazu vás kontaktujeme a společně si upřesníme detaily nebo sa vám ozve konkrétní technologický specialista.

 Napište nám