Efektivní značení pro ZF Electronics. Lídra s hnací a podvozkovou technikou

ZF Eletronics je světovým lídrem na trhu s hnací a podvozkovou technikou. Vyvíjí také technologie pro aktivní a pasivní bezpečnost. Celosvětově patří mezi nejvýznamnější dodavatele pro automobilový průmysl.

Aktuálně má společnost více než 230 poboček ve 40 zemích světa a dodává díly pro dopravní prostředky všeho druhu - od osobních automobilů, přes nákladní a užitková vozidla až po lodě či letadla. Bottling Printing navrhl řešení pro pobočku v ZF Electronics Klášterec.

Při počátečním stavu speciálně vyčleněný pracovník ručně vkládal výrobky, které byly potiskovány tampoprintem.

Klíčové požadavky:

  • Označit je potřeba 2 typy plastových krytek, které mají stejné materiálové složení a liší se pouze barvou (bílá a černá)
  • Zapracovat je potřeba nejen na efektivitě vkládání krytek pro potisk, ale také na rychlosti změn tiskových dat
  • Původně bylo nutné vytvořit nové razítko, což značně zpomalovalo celý proces značení

Řešení:

  • Vzhledem k většímu množství řádků na malé ploše jsme zvolili laserový potisk, konkrétně tedy vláknový laser HG Tech LSF20 o výkonu 20 W
  • Ruční vkládání výrobků jsme nahradili vibračními zásobníky, které plastový kryt otočí správným směrem pro následný výpal kódu laserem
  • Zařízení je navíc vybaveno modulem pro dálkovou správu SW, aby bylo možno komunikovat s řídící jednotkou na Ukrajině

"Z dlouhodobého hlediska je laser dobrou volbou i proto, že umožňuje snížení provozních nákladů." Pavel Mikel, projektový manažer

Výsledek:

Výsledkem je zrychlení celého procesu. Pracovník již nemusí výrobky vkládat jednotlivě, ale stačí je pouze ve větším množství nasypat do zásobníku a vibrační plošiny se postarají o to, aby byl potisk na krytce umístěn na požadované straně.

Zajímá vás více informací k tomuto řešení?

Ptejte se, rádi pomůžeme, po odeslaní dotazu vás kontaktujeme a společně si upřesníme detaily nebo sa vám ozve konkrétní technologický specialista.

Napište nám 

Vláknový laser HG Tech LSF20