Výrobce potravinářských ingrediencí nachází efektivnost a úsporu nákladů s ovládacím systémem MPERIA a VIAjet T-Series

Požadavek zákazníka

Známý výrobce potravinářských ingrediencí měl v úmyslu nahradit svoje tiskové řešení. Zažil mnoho problémů, včetně vytváření nadbytku nevyužitých předtištěných krabic nebo zbytných nákladů na neproduktivní aktivity.

Tiskové náklady firmy byli cca 960 Kč na tisíc krabic. Firma navíc používala etiketovač určen pro menší výrobní linky, kdy provoz stál cca 2 880 Kč na tisíc krabic. Úkolem bylo navrhnout řešení, které zvýší efektivnost výroby díky úspoře času a financí.

Řešení

Navrhli jsme univerzální tiskovou platformu MPERIA™, která obsahuje piezoelektrické tiskové hlavy T-Series. Aby bylo dosaženo požadavků zákazníka, dodali jsme 4 ovládací systémy MPERIA™, pro ovládání 4 výrobních linek a 4palcové tiskové hlavy pro každou výrobní linku.

Výsledek

S novým řešením zvýšil výrobce potravinářských ingrediencí výrobní efektivitu a snížil náklady díky „in-line“ značení na kartón, které nepotřebuje předtištěné boxy. Dále sníženým nákladům na skladované zboží a menší práci spojenou s nesprávně zabalenými krabicemi.

Nejvíce zajímavým faktem je, že MPERIA dramaticky snížila náklady na tisk. Náklady na tisk na vlnité krabice klesly o 912 Kč na tisíc krabic a náklady na předešlé řešení etiketovačů na krabice kleslo o 2 832 Kč na tisíc krabic.

Rychlá fakta

  • Průmysl: sekundární balení
  • Materiál: vlnitý
  • Zpráva: název produktu, seznam ingrediencí, čárový kód, logo společnosti
  • Inkoust: ScanTrue II
  • Výrobní teplota: 40 – 45°

Špičková inkoustová tiskárna Matthews MPeria T-Series

 Chci podobné řešení