V Náhlík & Náhlík už aplikují etikety na lahve automaticky

Náhlík & Náhlík s.r.o. je rodinné řeznictví z Moravy, které je na trhu už 16 let. Jak to u rodinných firem bývá na jejím rozjezdu stáli bratři Náhlíkovi s manželkami. Díky kvalitě výrobků se zakázky rozrůstaly a bylo potřeba najmout další posily.

Nyní zaměstnává společnost 25 lidí a denně její výrobou projde 2000 kg surovin. Celkem je v jejím portfoliu 26 různých výrobků, které jsou pravidelně oceňovány v soutěži „Chuť Jižní Moravy“.

Před vytvořením linky se etikety lepily ručně. A to na 0,5l láhve, které byly dovezeny z autoklávy (stroje určeného pro sterilizaci potravin).

Klíčové požadavky: zautomatizovat lepení

  • Zautomatizovat proces lepení etiket
  • Etikety budou lepeny na sklenice z návinu
  • Vždy na jednu sklenici jedna etiketa

Řešení: dopravník s aplikátorem etiket Alpha Compact

  • Sklenice jsou pracovníky vyskládány do vstupního zásobníku sklenic, odkud jsou automaticky odebírány dopravníkem s manuálně volitelnou rychlostí pohybu
  • Sklenice dále putují po destičkovém dopravníku, kde se na ně jejich pohybem nalepí etiketa z aplikační hlavy a následnou rotací sklenice mezi zažehlovacími pásy dojde k zažehlení etikety na sklenici
  • Po nalepení budou sklenice odvezeny dopravníkem k dalšímu zpracování

"Pro realizaci projektu jsme využili aplikátor etiket Alpha Compact v základní výbavě." Pavel Mikel, projektový manažer

Výsledek: jednoduché značení pro rodinnou firmu

Na konci tohoto procesu je hotové zařízení pro aplikování etiket na skleněné oválné lahve, které lepí etikety rychlostí 35 kusů za minutu. Tato rychlost je stanovena tak, aby navazovala na další výrobní proces.

Zajímá vás více informací k tomuto řešení?

Ptejte se, rádi pomůžeme, po odeslaní dotazu vás kontaktujeme a společně si upřesníme detaily nebo sa vám ozve konkrétní technologický specialista.

Napište nám 

Případová studie - aplikátor etiket Alpha Compact