Automatizace nahradí lidské ruce

Představena byla i speciální automatická linka
„Účastník konference nejdříve přiložil svoji visačku s kódem, čímž došlo k jeho identifikaci. Poté umístil lepenkový obal s vínem na pásový dopravník. Na konci linky obal uchopil robot a pomocí CO2 laseru do něj vypálil logo konference, zprávu pro účastníka a jeho jméno. Označený obal s dárkem robot opět přemístil na pásový dopravník a dopravil k návštěvníkovi,“ popsal proces automatické linky výkonný ředitel společnosti Bottling Printing Kamil Suchánek.

 DAZ potisk kartonu laserem

Dále připomenul, že v dnešní době je na trhu práce nedostatek pracovní síly a manuální práce a ta se proto často nahrazuje právě samotnou automatizací. „Vše směřuje k automatizaci a laserovému značení, to je největším trendem budoucnosti,“ uvedl Kamil Suchánek.

Během konference byl věnován prostor i případovým studiím. Kromě společností Bottling Printing a Alvey Manex, které konferenci pořádaly, se představili i partneři akce. Společnost Packung prezentovala chytré řešení – protiskluzové proložky a firma AXIMA seznámila účastníky s inteligentním bezdrátovým systémem pro monitorování výrobních procesů – SmartMONITOR.

Den automatizace a značení zakončilo večerní vystoupení skupiny Amusement Park. Druhý den program pokračoval exkurzemi u pořádajících firem.

Děkujeme všem účastníkům a partnerům Dne automatizace a značení a těšíme se na setkání příští rok opět na zámku v Mikulově při DAZ 2019.

 

alvey