Bottling šokoval! Na MSV vyměnil stroje za ink-jet bar.

Na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně letos došlo k překvapení. Společnost Bottling Printing nepřivezla značicí a kódovací stroje ani technologie pro aplikaci etiket, ale postavila Ink-jet bar – bar složený z kontinuálních ink-jet tiskáren LINX 8940 a LINX 4200.

„Chtěli jsme s návštěvníky oslavit naše výročí 25 let a na ink-jet baru demonstrovat, jakým vývojem prošla za tuto dobu ink-jet technologie.“ Upřesnil výkonný ředitel společnosti Kamil Suchánek.

Například servisní interval u nové tiskárny LINX 8940 dosahuje 18.000 provozních hodin, což z ní dělá nejhospodárnější ink-jet stroj na trhu.

Ink-jet bar na MSV 2018

Na baru se mohli návštěvníci osvěžit z tzv. Kapalinového lístku nápoji inspirovanými modrým a žlutým inkoustem, solventem nebo specialitou - 25 let uleželým inkoustem ze CIJ4200, a u toho probrat konkrétní požadavky z jejich výroby. Za barmany byli tentokrát naši specialisté - od laserových technologií, aplikátorů etiket, TT tiskáren nebo právě ink-jetu.

K dispozici byl také projektový manažer a specialista na automatizaci Pavel Mikel, který poukazoval na možnosti automatizace v odlišných provozech.

Narozeninovou 25 jsme oslavili ve středu hudebním vystoupením B-tetu, rozkrojením Bottling dortu a soutěží o víkendový pobyt v Mikulově nebo vína z vinařství Volařík. Vyhodnocení soutěže si účastníci sami zjistí, poté co si vypálili výherní odkaz na kovovou destičku, který obsahoval QR kód. Pálení probíhalo na stolním pracovišti vláknového 20W laseru divize Žlutých laserů a výsledek byl dokonale čitelný.

Obrázek vypálené kartičky – přece jen tam nějaký funkční stroj byl!

Novinkou bylo představení portfolia Žlutých laserů

A to zejména řezacích a svařovacích automatických stanic složených z robotů, zejména pro segment automotive a obrábění, ale i stolní svařovací nebo popisovací lasery.

Velký zájem byl také o technologii čištění laserovým paprskem, zastoupený ručním 200W CO2 laserem, případně možností automatického pracoviště dle požadavků zákazníka a jeho produktu.

Více se můžou zájemci dozvědět již 25.10. na připravovaném semináři Značím si 2018, který bude zaměřen právě na laserovou technologii.

Účast si zajistěte ještě dnes!

   (+420) 777 003 691
   salajkova@bprinting.eu

Chci místo na semináři Značím si