Instrukce pro začátečníky

Začínáte-li vlastní výrobu a řešíte, jak své výrobky správně a zákonně označit, pak jste na pravém místě. Proces výběru správné technologie je komplexnější, než se může zdát. Obnáší posouzení několika parametrů, které jsou pro vaši výrobu typické.

Takovými parametry jsou materiál nebo substrát, na který chcete značit včetně jeho tvaru, odvětví, ve kterém působíte, prostředí, ve kterém vyrábíte nebo i velikost produkce. Výsledkem tohoto posouzení může být nabídka nejen vhodné technologie, ale i produktové řady nebo konkrétního typu inkoustu, který se nejlépe hodí na váš produkt.

Součástí nabídky je kalkulace vstupních a provozních nákladů na několik let dopředu. Dále je potřeba posoudit produkční náklady vztažené na jednu jednotku. Až na základě celkového porovnání můžeme zvolit i tu nejekonomičtější variantu ze všech vhodných technologií.

Naši proškolení obchodní reprezentanti vás navštíví ve vašem provozu a celý výše uvedený proces realizují bezplatně až do chvíle, než se rozhodnete některou z nabízených technologií pořídit.

Mezi jakými technologiemi se můžete rozhodovat?

Výběr vhodné technologie značení výrobků je komplexní záležitostí, která si vyžaduje posouzení mnoha parametrů. Z dostupných technologií na trhu můžete vybírat mezi následujícími:

  • Kontinuální ink jet (CIJ) technologie. Tato technologie využívá výhod bezkontaktního značení, tedy tisková hlava nemusí mít přímý kontakt s povrchem, na který nanáší inkoust. Ten je na povrch výrobků nastříkáván v podobě mikroskopických teček, ze kterých se tvoří alfanumerické kódy nebo loga a grafika. Výhodou ink jet technologie jsou nízké pořizovací náklady, bezproblémový provoz a jednoduchá obsluha.
  • Laserová technologie zahrnuje různé technologické podkategorie, na základě kterých se vytváří laserový paprsek. Takovými podkategoriemi je například CO2, vláknová nebo diodová laserová technologie. Každý typ je určen pro pálení do různých typů povrchů. Výhodou laseru je jeho rychlost, trvalost kódu nebo nízké provozní náklady.
  • Termotransferová technologie je kontaktní technologií, která pro potisk využívá přímého termálního potisku anebo termotransferové pásky. Pásky jsou dostupné v různých kvalitách, barvách a velikostech v závislosti na povaze produktu, který chcete označit.
  • Technologie pro velké znaky DOD nebo vysoké rozlišení nabízí možnost potisku velkých ploch na balení. Využívá se většinou na sekundární balení, tj. krabice a kartony. Tato tiskárna využívá bezkontaktní inkoustový tisk, podobně jak je tomu u kontinuálního ink jetu.
  • Aplikátory etiket nabízíme samostatně i kombinovaně s tiskovým modulem zároveň. Aplikace etiket využívá automatické dávkovače, které jsou pomocí otočného ramena schopny aplikovat samolepící etiketu přímo na přesné místo obalu. Aplikace z ramena na obal probíhá pomocí vzduchových trysek, které se aktivují těsně před samotnou aplikací.

Zjišťujete, jaké různé informace můžete značit a kódovat?

Na výrobky lze značit a tisknout téměř všechno. Od čárových kódů, znaků, čísel, až ke grafice a logům. Pro výběr zpráv a jejich administraci mají všechny technologie vlastní software, ve kterém se zprávy a kódy generují automaticky. Tiskárny lze propojovat mezi sebou i centrálním počítačem a navíc je lze obsluhovat i vzdáleně přes chytrý telefon.

Konkrétní obsah kódování a značení se v mnoha oborech řídí legislativou, která stanovuje nároky na rozsah sledovaných informací nebo velikost znaků.

Máte problémy se svým stávajícím značením? (stírání, neostrost nebo slabý kontrast kódu, apod.)

Máte-li už značení vyřešené, ale máte problém s kvalitou kódu, spolehlivostí nebo nákladovostí tiskárny, není nic jednoduššího, než si nechat bezplatně zpracovat náš návrh řešení. V rámci tohoto návrhu zjistíte, zda-li je problém, který vás aktuálně trápí, řešitelný.

Kontaktujte nás a my vám tuto analýzu bezplatně připravíme.

Podle jakých kritérií zvolit správného dodavatele řešení pro značení výrobků?

Volba technologie není záležitostí jednorázovou a proto je potřeba vybrat takového dodavatele, který vám poskytne pomocnou ruku vždy, když to bude potřebné.

Označování a kódování výrobků a obalů obnáší kontinuální spolupráci s dodavatelem, ať už se to týká dodávek spotřebního materiálu, náhradních dílů nebo smluvních a mimo smluvních servisních prohlídek, které jsou z povahy některých výrobních provozů potřebné 24 hodin denně.

Chci bezplatnou analýzu