Jak mohou kódovací technologie pomoct udržet konkurenceschopnost ve smluvním obalovém průmyslu

Moderní kódovací technologieSmluvní obalový průmysl je prosperujícím odvětvím. Nicméně silný trh sebou nevyhnutně přináší i silnou konkurenci. Mnoho výrobců balených spotřebitelských výrobků outsourcuje procesy, které nejsou přímo spjaty s jejich byznysem. Proto musejí být smluvní „obaláři" konkurenceschopní, aby si udrželi nebo získali nové obchodní příležitosti.

Technologické pokroky za posledních několik let umožnily vniknout chytrému byznysu do výrobních principů a redukovat jejich režijní náklady. Se snížením nákladů a zvýšením možností se trh smluvního obalového průmyslu změnil v rostoucí a vysoce konkurenční.

Klíčem k udržení a získání nových zákazníků je správné pořízení kódovacích technologií, které pomohou dosáhnout uspokojení potřeb a termínů vašich zákazníků. Jak to překlopit do své prezentace a konkurenční výhody?

Klíčová je flexibilita

V rámci tohoto odvětví jsme vypozorovali trendy směrem k menším výrobním dávkám. To je způsobeno nárůstem produkce menších akčních balení, které maloobchodní výrobci čím dál častěji nahrazují za velká běžná balení.

To však znamená změny ve velikostech balení, častých požadavcích na přizpůsobení a personalizaci a samozřejmě i časté změny v zadáních na poslední chvíli.

Moderní kódovací technologie, které zvládnou širší škálu činností, vám umožňují uspokojit potřeby zákazníků bez investování do jednotlivých strojů, které vykonávají svou specifickou činnost. To vám umožní širší možnosti kódování s nižším časovou náročností.
Kontinuální ink jet (CIJ) technologie má schopnost značit na širokou škálu povrchů od malých láhví a trubek až po sekundární balení.

Tiskárna Linx CJ400 je jedna z nejlehčích na trhu, navržena pro rychlé a lehké přemístění mezi výrobními linkami. Je jednoduchá k nastavení a udržuje se sama. Velikost znaků je od 1,1 do 20 mm. Navíc, široká škála inkoustů poskytuje dobrou viditelnost kódu na barevném i čirém povrchu láhví, plněných barevným nápojem. To umožňuje jednoduché kódování na produkty, jakými jsou oleje nebo koupelnové produkty. Jeden inkoust je navíc čitelný na jakémkoliv barevném podkladě.

Na druhou stranu, smluvní „obaláři" rozšiřují svou nabídku služeb z důvodu, že se maloobchodní výrobci snaží snížit své náklady sdružováním dodavatelů.

Nabízet flexibilitu znamená, být schopen nabídnout kódování přímo na sekundární obaly. Linx IJ355 a IJ375 jsou tiskárny na velké znaky, které nabízejí tisk ve vysokém rozlišení až do 180 dpi s ostrou grafikou a textem pro čárové kódy. Tím, že se vybavíte správným strojovým vybavením, budete i vy schopni nabídnout flexibilitu, kterou vaši obchodní partneři požadují.

Plňte své termíny rychle a spolehlivě

Klíčovým bodem v budování dlouhodobého partnerství je důvěra. Ta především vzniká včasným doručováním zboží, které je podmíněno bezproblémovou výrobou a krátkými dodacími lhůtami.

Náš průzkum ukazuje, že jeden z největších problémů, kterým smluvní „obaláři" čelí, je selhávání kódovacích zařízení a s tím spojené prostoje ve výrobě. Tiskárny, které jsou nainstalované napevno se při přesouvání mohou poškozovat. Ucpávání trysek nebo rozlitý inkoust vytvářejí prostoje, které si nemůžete dovolit. Poškozují partnerství s klienty, ale hlavně snižují zisk.

Tiskárny značky Linx jsou známé svým jednoduchým použitím a kvalitami, které vám umožní dodržet slíbené termíny. Linx CIJmodely obsahují kryté a chráněné tiskové hlavy, díky kterým předejdete poškození kritických částí během provozu. Čištění tiskových hlav probíhá pouze 4x ročně. Navíc obsahují funkci Autoflush, která čistí tiskové hlavy při každém vypnutí – tím se eliminuje ucpání a zajistí čistý start.

Máte-li zájem o bezplatné předvedení technologie ve vašem provozu, neváhejte kontaktovat naše obchodní oddělení pro domluvení termínu.

Chci si domluvit termín