Značení potravin spolehlivě – vsaďte na kontinuální inkjet

Rok 2020 vstoupil do historie jako jeden z nejnáročnějších pro výrobce potravin. Potravinářství se zařadilo na seznam systémově relevantních oborů a došlo k poznání, že nepřetržité dodávky jídla do supermarketů patří k zcela základním předpokladům pro fungující společnost.

Podmínkou bezproblémových dodávek potravinářských výrobků do obchodů je kvalitní značení. Tištěné informace o šaržích a datech musí splňovat zákonné požadavky na čitelnost, a to při celém průchodu dodavatelským řetězcem. Navíc výrobci hrozí vysoké pokuty za nedodržení této legislativy.

Linx

Jak vybrat tiskárnu vhodnou pro tisk v potravinářství

Před koupí nové tiskárny pro značení obalů potravin byste měli vzít v úvahu několik faktorů.

  • Podklad: Na jaké materiály budete tisknout? Jedná se o jeden druh materiálu nebo značíte různé výrobky? Nejprve si nechte potisknout vzorky. U nás otestujeme na vašem výrobku různé technologie značení a vybereme tu nejlepší. Do druhého dne a zdarma.
  • Rychlost linky: Dokáže tiskárna držet krok s rychlostí linky? Jaké bude zhoršení potisku, pokud to nedokáže? Rovněž se ujistěte, že budete schopni zvýšit výkon tiskárny do budoucna. Nikdo nechce investovat dvakrát!
  • Prostředí ve výrobě: Vlhké, prašné nebo mastné prostředí? Kódování potravinářských výrobků klade vysoké nároky na odolnost tiskáren i přilnavost inkoustu.
  • Rozpočet: Nerozhodujte se pouze na základě pořizovací ceny tiskárny. Vezměte v úvahu celkové náklady na dlouholetý provoz a také faktor spolehlivosti. Není nic nákladnějšího než porucha, která přijde obvykle v ten nejméně vhodný okamžik. Nezapomeňte, že existuje celá řada možností, jak zvládnout financování, když nemáte dostatečný rozpočet na pořízení nové technologie.

Výhody používání inkjetových tiskáren v potravinářském průmyslu

Kontinuální inkoustové tiskárny Linx s ochranou před prachem a vodou jsou nejlepší volbou do potravinářského průmyslu. CIJ tiskárny poskytují kvalitní kódování s výjimečnou spolehlivostí. Linx se zabývá vývojem inkoustů a tiskáren přímo do potravinářského průmyslu, a tak se můžete spolehnout, že potisk bude vždy čitelný.

Linx kontinuální inkjet se vyznačuje jednoduchou obsluhou a přispěje k vyšší efektivitě výroby. Kontinuální inkjet zvládne potisk v tempu vaší nejrychlejší linky. 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Velká dotyková obrazovka a přívětivé uživatelské rozhraní s integrovanou kontrolou chyb snižuje riziko nesprávně zadaných kódů a chrání proti nákladům na jejich přepracování.

Už žádné zbytečné odstávky! Kontinuální inkjet je optimální do náročného prostředí potravinářského průmyslu, protože nabízí:

  • prodloužený servisní interval (až 18.000 hodin bez zásahu servisního technika),
  • možnost načasování servisu podle výrobního plánu,
  • čištění tiskové hlavy pouze jednou za 3 měsíce,
  • doplňování tekutin (inkoust, solvent) během tisku,
  • rezervní kapacita tekutin na 8 hodin tisku.

Linx

Linx PrinterNet – The Linx IIoT (Industrial Internet of Things) řešení

Chcete mít absolutní přehled o stavu vašich tiskáren? Chcete vždy vědět, co se tiskne v reálném čase? A neběhat kvůli každé kontrole do výrobní haly?

S tiskárnami Linx PrinterNet budete mít naprostý klid. Můžete zobrazit stav kódovacích linek spolu s oznámeními a výstrahami, i když nebudete v budově. Jednotka zaznamenává také protokol změn – tedy kdo a kdy provedl změny v nastavení tiskárny. E-mailová upozornění varují před docházejícími tekutinami a přesměrují vás na jejich rychlé a snadné objednání.

Vzdálený servis tiskárny

Prostřednictvím Linx PrinterNet sledujete stav svých tiskáren nejen vy, ale také naši technici. Díky tomu můžeme včas identifikovat problém a případně jej vyřešit na dálku. Pokud technik potřebuje jet na místo, je možné předobjednat náhradní díl přednostně a snížit tak dobu čekání. V době, kdy je se snižuje sociální kontakt a počty zaměstnanců, podpoří Linx PrinterNet vaše podnikání.

Printernet

Linx je spolehlivý partner pro obtížné časy

Rozsáhlé zkušenosti společnosti Linx v potravinářském průmyslu se promítají do tiskáren, které se perfektně hodí do náročného prostředí. V dnešní době oceníte odolnost tiskáren proti rozpouštědlům a alkoholu, což umožňuje pravidelnou dezinfekci stroje bez obav z poškození. Dotykové obrazovky může obsluha ovládat v gumových rukavicích nebo používat dezinfekční přípravky na ruce a zároveň pracovat s tiskárnou.

K tomu připočtěte maximální dobu provozuschopnosti, výjimečný zákaznický servis a vzdálené funkce. Tím získáte spolehlivého partnera pro značení v potravinářství.