Značení a kódování mléčných produktů

V dnešní době musí umět tiskárny v mlékárenském průmyslu tisknout a kódovat na různé povrchy, z různých uhlů a reflektovat tím změny ve vývoji obalů. Nepřesné kódování, ať už prostřednictvím špatného kódu nebo kódu vytištěného mimo určenou oblast, může vést ke zvýšení nákladů ve výrobě. V mlékárenském odvětví se používá kódování a potisk znaků zejména na jogurty, sýry, másla, mléka a další mléčné a mlékárenské výrobky.
 

Přesné kódování na mléčné výrobky

V roce 2014 společnost LINX provedla průzkum trhu v mlékárenské výrobě a zjistila, že od výrobců mlékárenských produktů je  kladen důraz především na přesné označení produktů.

Čistota a hygiena je velmi důležitá. Zejména se stroji, které často pracují v chlazené nebo vlhké atmosféře. Ačkoli kódy u mléčných výrobků nejsou obecně složité, inklinuje se k dobré trvanlivosti dat spotřeby, šarží a to při vysokých rychlostech výrobní linky, často s rychlostí 180 ppm nebo více. Spolehlivost těchto tiskáren je na prvním místě.

Tiskárny v mlékárenském průmyslu musí být schopné provozu na více výrobních linkách a vytisknout v obou směrech. Zároveň musí zůstat spolehlivé i ve vlhkém nebo chladném prostředí.

Přesně pro tyto účely nabízíme bezkontaktní ink jet tiskárnu Linx 5900 DC, která splňuje všechny nároky a požadavky.
 

Přesnost kódu při vysoké rychlosti

Přesnost a čitelnost kódu je jedním z nejdůležitějších aspektů v mlékárenském průmyslu. Během stále inovativnějších návrhů balení, které mají za cíl zvýšit efektivitu prodeje přímo v prodejních regálech, se objem prostoru pro funkční informace, jako jsou data trvanlivosti, neustále zmenšuje.

Proti tomu existuje legislativní předpis na potravinářské výrobky, který stanovuje, že kód musí být vytištěn písmeny určité velikosti. V kombinaci v nárůstem prodeje malých balení, musí tiskárny umět značit dobře čitelný kód do malé plochy.

My nabízíme širokou škálu CIJ a laserových kódovacích zařízení, ze kterých vybereme tu nejvíce vhodnou pro podmínky vaši výroby. Flexibilní kódovací zařízení vám dává možnost tisknout na rozdílné substráty, což vám umožní reagovat na měnící se poptávku spotřebitelů.

Různé typy balení mohou požadovat různý uhel potisku kódu - z horní, boční nebo spodní strany - takže tisková hlava, která dokáže tisknout z různých úhlů je obrovskou výhodou.
 

Kódy, které zůstanou na správném místě

Rozmazaní kódu na mléčných výrobcích vyústit k odpisu produktu, vyberte si proto tiskárnu s rychleschnoucím inkoustem. Speciální inkousty značky Linx jsou vyvinuty pro dobrou udržitelnost kódu, i když je na obalu vlhkost.

S tiskárnami Linx, určenými pro mlékárenský průmysl, můžete kódovat na všechno - od nejnovějších flexibilních obalů, HDPE láhve a multi-balení až k tradičním plastovým výrobkům, sekundárním balením a etiketám.
 

Používané materiály v odvětví

 • plast
 • kov
 • sklo
 • papír

Aplikovatelné technologie značení v mlékárenském průmyslu

 • Kontinuální ink jet
 • Laser
 • Termotransfer
 • Velké znaky - vysoké rozlišení
 • Velké znaky  - drop on demand
 • HP / LX tiskárny
 • Aplikátory etiket
 • Stolní tiskárny etiket