Ohlédnutí za seminářem ZNAČÍM SI

ZNAČENÍ BUDOUCNOSTI

Takové bylo hlavní téma semináře ZNAČÍM SI konaného dne 10.-11.11.2016 v Mikulově v Hotelu Eliška. 

Úvodního slova se ujal obchodní ředitel Kamil Suchánek, který v úvodu semináře představil naši společnost i zbrusu novou řadu ink jet tiskáren LINX 8910/8920/8940 stvořených pro budoucnost. Znamená to, že tyto značící stroje jsou mnohem hospodárnější jak při provozních nákladech, tak při následném servisování. Mezi hlavní přednosti tiskáren patří intuitivní ovládání dotykové obrazovky, možnost uložení až 50 kompletních nastavení linky, jednoduchá výměna solventu a inkoustu, nebo autoflush. U vyšší řady pak i možnost tisku 5 řádky, prodloužený servisní interval 18000 provozních hodin (= 24 měsíců provozu bez zásahu servisního technika), krytí IP65.

Pavel Mikel, projektový manager, odprezentoval několik případových studií, které přinášely řešení přímo na míru a dle potřeb zákazníka. BOTTLING PRINTING si poradil s navržením speciálního softwaru, který komunikuje s celou výrobní linkou, dodal specializované pracoviště pro společnost Sporten (značení lyží) vč. navržení dopravníků a manipulátorů pro zautomatizování procesu značení. Neméně zajímavý byl postup značení IPPC znaků na dřevěné laťky pro firmu Morapal s.r.o., u které se podařilo zabránit velkým energetickým ztrátám a zkvalitnit značení.

Špatná volba se může výrazně prodražit, obzvláště když se jedná o investici na několik let dopředu“, říká technický ředitel Jaromír Fojt. Přednesl jasné prvky, které mají za následek významnou úsporu nákladů na provoz a servis značících strojů – nejen těch inkjetových. Budoucnost v označování spatřuje hlavně ve výběru správné technologie pro konkrétní provoz. Zajímavostí byl vývoj servisního intervalu inkjetových tiskáren, který byl devítinásobně prodloužen od roku 1991, a to z 2000 na 18000 provozních hodin stroje.

Servisní linka 24/7 je dnes již standard, ne vždy to však znamená příjezd odborného technika na místo opravy co nejdříve. Toto dělá ve většině případů enormní rozdíl v nákladech na servis – zejména když se započítá ušlý zisk, který představuje zastavení výrobního procesu.

Během prohlídky firmy BOTTLING PRINTING mohli účastníci vidět značící stroje v akci, např. při značení výrobku, který si sebou přivezli. Den byl ukončen rautem, degustací vín Volařík a cimbálkou.

 

Tip: Další možnost dozvědět se více o průmyslovém značení a automatizaci balení budete mít možnost již 27.dubna 2017, na zámku v Mikulově v rámci konference ObalTrend 2017.

 

 

Vytvoření vzorků zdarma

Nechte si bezplatně vytvořit potisk libovolnou technologii na vzorku vašeho výrobku.

Prozkoumat »