Kontinuální ink jetO technologii značení výrobků ink jet tiskárnami

Kontinuální ink jet technologie pro tisk malých znaků znamená kontinuální inkoustový tisk (angl. continual ink jet printing, CIJ), tj. bezdotykovou techniku tisku, kdy jsou elektricky nabité kapičky inkoustu aplikovány nástřikem z tiskové hlavy v množství do 120 000 kapiček za sekundu a utváří znak, písmeno nebo vzor. Ink jet technologie patří mezi nejmodernější a nejnovější technologie průmyslového značení výrobků a obalů. Bezkontaktní kontinuální inkoustový tisk je určen pro potisk malých znaků zejména na primární (vlastní) balení produktů.

Bezkontaktní ink jet technologie, neboli bezkontaktní inkoustový tisk, pro svůj provoz vyžaduje spotřební materiál, tedy tiskový inkoust a solvent. Během provozu ink jet tiskárny (i když netiskne) je inkoust v neustálém koloběhu. To znamená, že pokud právě tiskárna netiskne, inkoust se v tiskové hlavě odklání nabitou elektrodou do sběrné nádoby, čím se cyklus uzavírá. Pro správnou hustotu inkoustu se používá solvent, který je prchavý a udržuje inkoust neustále připravený k tisku.

Do inkoustových popisovacích zařízení (ink jet tiskáren) lze použít různé typy inkoustů, například pigmentový, potravinářský, odstranitelný, bezpečnostní nebo termochromický. Každý inkoust má své vlastnosti, proto jeho použití závisí na druhu povrchu značeného materiálu.

Průmyslový ink jet tisk je nejvíce využíván v potravinářském a nápojářském průmyslu. Dále pak v automobilovém, elektrotechnickém, chemickém nebo gumárenském průmyslu.

Pro bezplatné předvedení tiskáren nebo vytvoření vzorku, nás kontaktujte přes formulář rychlé reakce v levém panelu.


Průmyslové ink jet tiskárny malých znaků pro označování výrobků

Označování výrobků průmyslovými kontinuální ink jet tiskárnami (CIJ) na malé znaky sebou nese relativně nízké vstupní náklady na pořízení tiskáren. V rámci CIJ technológie vám nabízíme hned několik typu průmyslových tiskáren značky Linx:

Řada kontinuálních inkoustových tiskáren Linx 5900 je vhodná pro tisk 3 řádky textu a grafiky. Je navržena pro snadný a bezproblémový provoz s minimálním prostojem. K dispozici je vylepšení o vyšší rychlost tisku, dálkové ovládání zpráv a řízení kódu.

Tiskárny řady Linx 7900 jsou určeny pro pokročilá řešení a to pro tisk až 5 řádků textu, grafiky a loga. Řada průmyslových ink jet tiskáren Linx 7900 nabízí model Solver, díky kterému ušetříte až 40 % nákladů na spotřebu solventu nebo model Spectrum, který je určen pro tisk bílým inkoustem.

Novinkou v řadě ink jet průmyslových tiskáren je Linx 8900, který vyniká svou jednoduchostí při ovládání a spolehlivosti v provozu. 

 

Vytvoření vzorků zdarma

Nechte si bezplatně vytvořit potisk libovolnou technologii na vzorku vašeho výrobku.

Prozkoumat »