Nahrazení poruchového aplikátoru etiket a snížení chybovosti v provozu.

Jak jsme ve společnosti Kronospan nahradili poruchové zařízení, snížili poruchovost v provozu, a dosáhli tak větší produkce ve výrobě.

O firmě

Společnost Kronospan sídlící v Jihlavě je jedním z nejmodernějších závodů na výrobu velkoplošných materiálů na bázi dřeva v Evropě a patří mezi největší závody nadnárodní firmy Kronospan. Zabývá se výrobou OSB a dřevotřískových desek.

V místě současného závodu vznikla v roce 1883 pila, na které se o několik let později začaly jako v jednom z prvních závodů v Evropě vyrábět dřevotřískové desky. Od roku 1995 zde začala nová éra dřevařské výroby. Kronospan převzal  výrobní areál, zmodernizoval výrobu a dodnes rozvíjí dřevařskou výrobu v Jihlavě.

Kronospan zančení

Výchozí stav: Prostoje ve výrobě kvůli aplikátoru

  • Automatická aplikace etiket
  • Nespolehlivý provoz
  • Chybovost ve značení
  • Docházelo k prostojům linky vlivem častých poruch aplikátoru

Požadavky: Spolehlivé značící zařízení EAN kódů

Zákazník od nás požadoval dodat zařízení, které bude spolehlivě tisknout a aplikovat etikety, které budou obsahovat EAN kód. Součástí zařízení by měla být kamera, která bude verifikovat kódy na etiketách aplikovaných na deskách.

Celé zařízení by mělo být ukryto ve skříni, která zabrání vniknutí prachu. Samotné značící zařízení by mělo umět aplikovat a číst etikety na různě vysoké produkty a to vše při rychlosti až 70 metrů za hodinu, kdy rychlost může být proměnná. Načtené informace by se měly zasílat ze zákazníkova informačního systému SAP.

Značení Kronospan

Řešení: Dvojí kontrola etiket, automatické zasílání dat

  • Naše PLC komunikuje s aplikátorem etiket Legi Air 4050 E, tiskárnou Zebra ZE 543 a čtečkou EAN kódů. Příkazem z PLC je možno vytisknout etiketu, triggerovat čtečku nebo resetovat poruchy.
  • Pracovník vygeneruje v nadřazením systému (SAP) etikety, které je možnost zaslat až v počtu 9 999 a pošle je přímo do tiskárny.
  • Operátor vytiskne etiketu a 1D kód, který nascanuje čtečka a hodnotu zašle zpět do PLC pro kontrolu.
  • Poté dochází ke spuštění výroby, kdy se po aplikaci etikety hodnoty na ní kontrolují a pokud se data neshodují, tak dochází k zastavení linky.

 

Výsledek: Zvýšení efektivity a produktivity

Po instalaci našeho aplikátoru etiket s kontrolní čtečkou dochází ke spolehlivému tisku, aplikaci i verifikaci EAN kódů ve výrobě.

Ve firmě Kronospan se tak zvýšila produktivita a snížily se prostoje na výrobní lince, které byly zapříčiněny chybovostí stávajícího aplikátoru.

Rád bych něco podobného...

 

Jana Závrská

poradce pro zákazníky
+420 736 756 383
zavrska@bprinting.eu
Po-Pá 8-17

Vyplnit nezávaznou poptávku
nonstop

fantastický servis

56

specialistů

 
ISO

certifikace

29 let

na trhu

Vyzkoušíme značení přímo na vašem výrobku. Zdarma.

Řekněte nám, co a jak chcete značit

Nejlepší bude, když nám pošlete vzorek a (pokud máte) přidáte technické listy nebo vizualizace. Určitě doplňte informaci, co od značení požadujete.

Vybereme nejlepší technologii

Na vašem výrobku zdarma otestujeme různé technologie značení a vybereme tu, která mu sedne nejlépe. Vzorek vám druhý den dovezeme –⁠⁠ nebo alespoň detailně nafotíme a pošleme e-mailem.

Prozradíme všechny náklady

Narovinu prozradíme pořizovací cenu, provozní náklady, servisní intervaly i cenu za servis. Když vám cokoliv nebude vyhovovat, najdeme vhodnější alternativu.

Nainstalujeme a zaškolíme

Vybranou průmyslovou tiskárnu k vám dopravíme, nainstalujeme a otestujeme. Také zaškolíme váš personál. Poté jsme připraveni přijet kdykoliv to bude potřeba. Stačí volat náš servis 24/7.

Chci značení na svůj výrobek

Klienti

01_brano02_koh-i-noor03_atlantik08_explosia04_centropen05_czech_blades07_don_peppe

09_jezek10_platan11_knauf12_gz_media13_fatra14_refil06_den_braven
 

Další případové studie

Značení ekologických obalů na holicí strojky. Aplikace etiket na různé druhy krabiček.

Jak jsme ve firmě Personna International CZ instalovali novou linku s dopravníkem na značení kartonových krabiček s holicími strojky.

Číst dál

Prašné výrobní prostředí? Žádný problém. Aplikace etiket ve výrobě tvárnic.

Jak ve společnosti PORFIX CZ a.s. ušetřili lidskou sílu a nahradili ruční značení za automatický aplikátor etiket.

Číst dál

Automatický tisk a aplikace etiket v prašném prostředí firmy Pittsburgh Corning ČR.

Jak jsme ve firmě Pittsburgh Corning ČR instalovali krytování proti prachu a aplikátor etiket s tiskárnou

Číst dál