Odsávací systémy a filtrace

Vyberte si z naší nabídky systémů od společnosti BOFA, světového lídra v technologiích pro odsávání zplodin.

systémy pro řezání, gravírování, kódování, značení, svařování
chrání vaše zaměstnance i životní prostředí
zvyšují životnost laserového zařízení 
chrání zvyšují kvalitu výsledného výrobku 

 Materiál: dřevo, papír, fólie, kov

 

Řezání, gravírování, kódování, značení, svařování – při těchto procesech vznikají kontaminované částice, které se šíří vzduchem a uvolňují se do atmosféry. Jedná se o plyny, páru nebo pevné částice tak malé, že je pouhým okem nemůžete vidět. Přesto jsou tyto látky škodlivé pro vaše zaměstnance i životní prostředí, navíc snižují životnost laserového zařízení a kvalitu výsledného výrobku. Řešením je odsávání zplodin a jejich filtrace pomocí účinných strojů. 

Potřebuji poradit


Společnost BOFA, světový lídr v technologiích pro odsávání zplodin   

Britská společnost Bofa international LTD vyrábí odsávací a filtrační jednotky více jak 30 let. Ve svém odvětví má tak bezkonkurenční znalosti a zkušenosti.

Technologie zpětného proudění vzduchu (RFA)
Technologie RFA (Reverse Flow Air) způsobuje pokles rychlosti a změnu směru proudění vzduchu. Díky tomu větší částice spadnou do komory pro zachycení částic a ve filtru se pohybuje méně částic. To výrazně zlepšuje výkonnost filtru a prodlužuje jeho životnost.        


Inteligentní operační systém (iQ)
Operační systém iQ nabízí pokročilé funkce, shromažďuje a analyzuje podrobná data, což umožňuje naplánovat výměnu filtrů v optimálním čase. Díky konektivitě rozhraní a vylepšenému dálkovému monitorování budete přesně vědět, co se v systému děje. Přesná diagnostika výrazně omezuje neplánované prostoje. Obsluhu potěší také vysoce kontrastní ovládací panel, který se nachází v horní části jednotky.

 

DeepPleat DUO předfiltr
Předfiltr ve třech velikostech s velkou komorou pro zachycení částic. DeapPleat předfiltr má překvapivou filtrační plochu až 12 m², a tím účinně chrání hlavní filtry před předčasným zanesením.

Hepa filtr
BOFA používá HEPA filtry, které jsou testovány a certifikovány pro zachycení částic o velikosti 0,3 mikronu s účinností 99,997 % a částic o velikosti 0,1 mikronu s účinností 95 %.

 

AFC technologie
Technologie AFC (Automatic Flow Control) umožňuje nastavit a udržovat požadovaný průtok vzduchu. To snižuje hlučnost a pomáhá prodloužit životnost HEPA filtrů.

ACF technologie
Technologie ACF (Advanced Carbon Filter) zajišťuje zachycení a odstranění nebezpečných výparů. Kontaminovaný vzduch musí zůstat v kontaktu s uhlíkovým filtrem po dostatečnou dobu, aby byly zachyceny všechny nebezpečné výpary a pachy. 

Produkty

BOFA AD Access

Odsávací systémy a filtrace

Odsávací systém BOFA AD Access je určen do průmyslového prostředí malého rozsahu. Kompaktní a ekonomický systém odsávání zplodin pro malý objem laserového značení, kódování a gravírování.

BOFA AD Oracle iQ

Odsávací systémy a filtrace

Systémy BOFA AD Oracle iQ jsou prvotřídní volbou do průmyslového prostředí středního, většího  a velkého rozsahu. Původní typ AD Oracle byl vylepšen operačním systémem BOFA iQ, který kombinuje řadu unikátních funkcí do jedné kompaktní jednotky.

BOFA AD PVC iQ

Odsávací systémy a filtrace

Systém AD PVC iQ je navržen tak, aby zvládnul korozivní povahu agresivních výparů vznikajících při laserovém gravírování nejen PVC materiálů.
Odsávací systém pokrývá funkce oblíbeného modelu AD Oracle iQ, ale navíc jsou všechny vnitřní povrchy ošetřeny tak, aby odolávaly korozivní povaze kouře.

BOFA AD Oracle

Odsávací systémy a filtrace

BOFA AD Oracle navzdory svým malým zástavbovým rozměrům překvapí uživatele velkým odsávacím výkonem.

BOFA AD Universal

Odsávací systémy a filtrace

Systém odsávání a filtrace BOFA AD Universal je kompaktní řešení pro menší až středně velké provozy.
BOFA AD Universal poskytuje efektivní řešení a výborný poměr cena/výkon.

BOFA AD

Odsávací systémy a filtrace

Systém odsávání částic pro občasné laserové značení, kódování a gravírování. Systém filtrace BOFA AD účinně odstraňuje potenciálně škodlivé výpary a částice vytvořené během laserového značení.

BOFA FireBOX

Odsávací systémy a filtrace

Samozhášivý předfiltr zaručuje větší bezpečnost a ochranu odsávací jednotky před ohněm. V případě, že se do jednotky dostane hořící částice, může se stát, že dojde ke vznícení ostatních rozžhavených částic ve filtru. Takto malý požár se sice obvykle zadrží v jednotce pro odsávání zplodin, ale existuje riziko, že se odsávací jednotka poškodí. Právě pro takové případy je vhodnou ochranou předfiltr FireBOX.

BOFA ILF

Odsávací systémy a filtrace

Filtrační jednotka speciálně navržená pro aplikace, kde vzniká velké množství prachu a pevných částic.

BOFA Spark Arrestor 2

Odsávací systémy a filtrace

Systém Spark Arrestor 2 zabraňuje vniknutí hořících částic do odsávací jednotky. Hořící částice procházejí speciálně navrženými deskami umístěnými v proudu vzduchu, kde dochází k jejich postupnému zchlazení. Teprve poté se částice dostávají do vypouštěcí komory, na níž je napojena odsávací jednotka.

BOFA AD iQ

Odsávací systémy a filtrace

Nejmodernější systémy AD iQ řady High-end poskytují nejlepší možný výkon, zajišťují odsávání nebezpečných výparů a filtraci u nejnáročnějších a nejsložitějších aplikací v průmyslovém prostředí velkého rozsahu.

BOFA vstupní filtry

Odsávací systémy a filtrace

BOFA nabízí řadu předfiltrů, které slouží jako bariéra pro zachycení prachu a větších částic. Díky tomu chrání hlavní HEPA filtr proti předčasnému zanesení, a tím prodlužují jeho životnost. Existuje mnoho typů vstupních filtrů pro různé aplikace a procesy v závislosti na množství odsávaných nečistot.

Klienti

01_brano02_koh-i-noor03_atlantik08_explosia04_centropen05_czech_blades07_don_peppe

09_jezek10_platan11_knauf12_gz_media13_fatra14_refil06_den_braven
 

Nezávazná poptávka technologie odsávání a filtrace

Roman Schönwalder - technologický specialista

Roman Schönwalder

technologický specialista
+420 736 472 361
schonwalder@bprinting.eu
Nezávazná poptávka