Cartridgeové HP systémy, DOD velké znaky, vysoké rozlišení

Inkoustové systémy vhodné především k potisku sekundárních obalů, kartonových krabic a ostatních savých materiálů v lince nebo dotisk kódu u malonákladových výrobků a obalů třeba ručním HandHoldem.

Jsem si jist, že spolu najdeme vhodné řešení
Vladimír Bombicz

Ozvěte se mi

Cartridgeové HP a LX systémy

Termální inkoustový tisk získal své pojmenování podle procesu, který se stará o vypuzení kapky inkoustu z tiskové hlavy na potiskované médium. Teplo, resp. ohřev, je aplikováno v tiskové hlavě obsahující množství trysek s komůrkami, které se během tisku neustále zaplňují inkoustem. Rychlým ohřevem vznikne v prostoru komůrky přetlak, který "vystřelí" kapičku z komůrky tryskou na potiskované médium.

Označování výrobků HP / LX technologii je vhodné pro tisk čárových kódů nebo grafiky na savé materiály jako jsou kartonové krabice nebo bedny.

HP (Hewlett-Packard) kazety jsou spotřební materiál určen pro tiskárny od firmy Mark-o-Print a to pro řadu CL 2.0, CL 2.5, CL 3.0 a iJET.

Termální průmyslová inkoustová tiskárna určena k tisku identifikačního kódu nebo grafiky. Hlavní výhody jsou výška tisku až 12,7 mm ve vysokém rozlišení (600 dpi) a rychlostí přes 60 m/min. Cartridgeová technologie - rychlá výměna, bez údržby možnosti inkoustů pro porézní a neporézní materiály.

Technologie: HP / LX tiskárny
Výrobce: Matthews

Drop On Demand průmyslové tiskárny velkých znaků

(zkráceně DOD) tisk je inkjet technologie, určená do náročných provozů (prašné, mokré apod.), u níž lze využít širokou škálu inkoustů, kdy je možno značit na různé druhy podkladů.

Vytváří znaky, které může být v rozmezí od velmi malého 5 mm až po velmi velké v řádu desítek cm (v případě použití sestavy hlav se systémem MPERIA). DOD inkjetje pravděpodobně nejvíce odolná inkoustová technologie. Každá hlava obsahuje několik samostatně řízených tryskových ventilů (obvykle 7, 16, nebo 32), které tisknou tečky v pravidelných intervalech. Drop On Demand technologie znamená vystříknutí inkoustu z tiskové hlavy tzn. "na vyžádání". Inkoust v tiskárně necirkuluje, jak je tomu u kontinuálního ink jetu (CIJ).

U Drop-On-Demand® bezkontaktního značení se mohou používat inkousty na porézní i neporézní materiály - například kov, plast, dřevo nebo stavební materiály. Inkousty se vyrábí v široké škále barev, kdy v případě potřeby, změna z jedné barvy na druhou může být provedena během několika minut bez zbytečně vysokých nákladů.

Inkoustová tiskárna velkých znaků (DOD) vhodná do prašného prostředí (díky krytí IP42). Výška tisku od 2,5 mm textu do 127 mm grafiky vysokého rozlišení a možností využit vícero potiskovacích hlav s různými parametry.

Průmyslové tiskárny velkých znaků s vysokým rozlišením

Piezo ink jet tiskárny s vysokým rozlišením reprezentují nejnovější průmyslovou ink jet technologii. Ta nabízí výjimečná tisková řešení a variabilnost současně s bezkonkurenční úrovni čitelnosti.

Piezo technologie používá piezo-krystal, který je uložen v inkoustových kanálech tiskových hlav. Při puštění elektrického proudu vytváří potřebný tlak pro vytlačení inkoustu z trysek. Tlak dosáhne ve vnitřku komůrky své maximální hodnoty po pouhých pár mikrosekundách. Za stejný čas se dostává opět na nulu.

Další variantou pro tisk velkých znaků s vysokým rozlišením je technologie Trident, která je perfektní pro identifikační kódování prostřednictvím textu, čárkového kódu nebo grafických prvků na savé a hladké povrchy. Trident snadný pro použití, vysoce spolehlivý a může dosahovat tiskových rychlostí až 60 m/min.

Piezo ovládaný grafický tisk průmyslově standardizovaného typu písma nabízí vysokou spolehlivost s téměř neomezeným počtem řádků pro tisk. Technologie zabezpečuje vysoké rychlosti tisku při dosažení kvality čárových kódů. Rychlost tisku Piezo technologií je až do 60 m/min při 192 DPI (maximálně 200 m/min).

Tiskárny velkých znaků s vysokým rozlišením vám zajistí vynikající kvalitu tisku obrázků a další grafiky, a to díky v provozech prověřené piezo technologii. Integrované servisní moduly zajišťují snadný a bezproblémový provoz, díky kterým si snížite náklady na spojené se servisem.

Výhodou technologie je, že umožňuje použití několika Trident tiskových hlav

 

Řídí různé typy tiskových technologií současně nebo střídavě. Až 3 000 sérií potisku za minutu s HP tiskovou technologií. Rozlišení tisku až 600 DPI s HP tiskovými hlavami. Možnost výměny cartridge téměř bez přerušení tisku.

 

Pro značení výrobků a obalů v náročném prostředí jste na správné adrese

25 let na trhu

V oboru průmyslového značení jsme už od roku 1993. Větší odborníky byste v Česku hledali jen stěží.

Přesah do zahraničí

Pracujeme pro největší české firmy i zahraniční giganty. Podívejte se, jak jsme jim pomohli.

56 specialistů

Nejsme žádná garážovka – v našich dílnách pracuje 56 specialistů, pro které je potisk výrobků celým životem.

Světoví dodavatelé

Než některý výrobce získá naši důvěru, podrobíme ho velmi přísným testům. Technologie bereme jen od nejlepších.

Nezávazná poptávka technologie ostatní inkoustové a značící technologie

Vladimír Bombicz - technologický specialista

Vladimír Bombicz

technologický specialista
+420 734 449 711
bombicz@bprinting.eu

Nezávazná poptávka